Hamilton Men's Watch Ventura H24411732 15187213
coupon
Code:
GET Copied
Close
Coupons
固额满减
Details
Item #:? 302178607
Warranty
24 Month Limited Manufacturer Warranty
Stone(s)
Stone Type
No Stone
Metal(s)
Metal Type
Stainless Steel
Metal Color White
Watch Design
Model Number H24411732
Watch Brand Hamilton
Watch Style Wrist
Watch Display Type Analog
Watch Power Source Replaceable Battery
Watch Band Style Strap
Watch Band Color Black
Watch Band Material Leather
Watch Clasp Type Butterfly Deployment
Watch Case Size 50.3 x 32.3 mm
Watch Dial Color Black
Watch Bezel Smooth Bezel
Watch Crystal Type Sapphire
Watch Theme Fashion
Watch Features Water Resistant
Standard (US) Size Internal Diameter European Size
3 14.0 mm -
3.5 14.4 mm 46
4 14.8 mm 47
4.5 15.2 mm 48
5 15.6 mm 50
5.5 16.0 mm 51
6 16.45 mm 52
6.5 16.9 mm 53
7 17.3 mm 54
7.5 17.7 mm 56
8 18.2 mm 57
8.5 18.6 mm 58
9 19.0 mm 60
9.5 19.4 mm 61
10 19.8 mm 62
10.5 20.2 mm 64
11 20.6 mm 65
11.5 21.0 mm 66
12 21.4 mm 67
12.5 21.8 mm 69
13 22.2 mm 70
13.5 22.6 mm 71